پهنای باند اختصاصی

در سرویس های پهنای باند اختصاصی، پهنای باند مورد تقاضای مشترک به صورت کامل، بدون محدودیت های حجمی و اعمال محدودیت بر روی پورتهای اینترنتی (full protocol) ارائه می شود و مشترک می تواند به صورت اختصاصی از سرویس خود در تمامی ساعات شبانه روز و به میزان پهنای باند خریداری شده بدون قطعی بهره برداری نماید. همچنین به دلیل کیفیت بالا امکان قرار دادن انواع سرورها (Web Server ،  Application Server یا دوربین های مدار بسته و …) بر روی این بستر به راحتی وجود دارد.

مزایای پهنای باند اختصاصی پتیاک :

ارائه IP اختصاصی به تعداد نیاز مشتری امکان برقراری لینک ارتباط داخلی بین نقاط مختلف با هزینه بسیار پایین قیمت مقرون به صرفه رقابتی نسبت به سایر ارائه کنندگان سرویس تسهیلات در ارائه تجهیزات (به صورت امانی و یا اقساط) ارسال و دریافت ۱۰۰% متقارن عدم وجود Cache Server در مسیر پهنای باند برقراری ارتباط نقطه به نقطه مستقیم بیسیم توسط لینک رادیویی عدم کنترل سرویس توسط نرم افزار های مدیریت اینترنت (Accounting) که سبب افزایش کیفیت و کاهش موانع ارتباطی می شود

پهنای باند اختصاصی با بستر بیسیم Wireless

در این روش ارتباط بستر اینترنت شرکت پتیاک و درخواست کننده پهنای باند اختصاصی به صورت بیسیم و نقطه به نقطه (Point to Point) برقرار می شود. مراحل کار بدین صورت است که ابتدا امکان سنجی انجام گرفته و با توجه به فاصله و مسائل محیطی، مودم و آنتن مورد نیاز انتخاب شده و در دو طرف نصب می گردد. با توجه به برقراری ارتباط پرسرعت  امکان ارائه سرویس های اختصاصی تا سرعت های بسیار بالا نیز وجود دارد.

پهنای باند اختصاصی با بستر زمینی

در روش دیگر ارتباط مشترک با پتیاک از طریق بسترهای مخابراتی توسط فیبر نوری یا اینترانت برقرار می شود و مشترک پهنای باند خود را از همین طریق دریافت می نماید. سرعت برقراری این نوع ارتباط می تواند از مرز ۲۰۰Mbps  نیز فراتر رود. از مزایای این روش می توان به ثبات و پایداری ارتباط و امکان ارائه در اکثر نقاط کشور اشاره نمود.