021-2349
دارنده مجوز شماره 11-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

سوالات متداول :

 

آیا حجم به دوره بعد منتقل می شود؟

خیر. حجم خریداری شده و حجم باقیمانده از سرويس هيچكدام منتقل نمي شوند.

آیا در تمدید چند ماهه حجم هر ماه به ماه بعد منتقل می شود؟

حجم در تمدیدهای چند ماهه قابل گردش بین ماه ها می باشد ولی غیر قابل انتقال به دوره بعد است.

آیا در زمان اتمام اعتبار, ورود به سايت پتياك petiak.com و خريد الكترونيكي امكان پذير است؟

بله در زمان اتمام اعتبار ، در صورت اتصال دستگاه ها مي توانيد وارد سايت شده و خريد الكترونيكی انجام دهيد و يا اقدام به وارد كردن شماره فيش پرداختی در سايت نماييد.

پیام اتمام اعتبار سرویس چه زمانی ارسال می گردد؟

پیام اتمام زمان سرویس ۶ الی ۷ روز پیش از اتمام روزهای سرويس و پیام اتمام حجم نیز زمانی که حجم به حدود  ۵۰۰MB رسیده باشد، ارسال می گردد.

تمدید موقت اضطراری چگونه است؟

در زمان اتمام اعتبار با فعال کردن این گزینه ۵ روز از دوره بعد (بر اساس پیش فاکتور) به همراه ۱/۶ حجم به كاربر اضافه مي شود. در صورتی که حجم دوره تمام شده است و از مدت اعتبار کمتر از ۲۰ روز باقیمانده باشد نيز امكان استفاده از اين گزينه مي باشد. در اين حالت توجه کنید که با فعال کردن این گزینه روزهای باقيمانده سرویس فعلی سوخت می شود و دوره جدیدی در سرویس شما آغاز می شود.

مفهوم سرویس حجمی چیست؟

يعنی كاربر در مدت زمان فاكتور خريداری شده مجاز به استفاده از مقدار حجم مشخصی مي باشد و در صورت اتمام حجم ، كاربر ملزم به خريد حجم اضافه و يا تمديد سرويس و شروع فاكتور بعدی مي باشد.

چه زمانی پيغام “اعتبار خاتمه يافته است” مشاهده مي شود؟

زمانی كه روزهای باقيمانده سرويس و يا مقدارحجم مجاز مصرفی به اتمام رسيده باشد.

مشترکين پتیاک در مورد راهنمايي تمديد سرويس ، خريد حجم و يا تغيير فاكتور بايد با كدام بخش تماس بگيرند؟

در اين موارد بايد با بخش “تمديد اشتراك” تماس گرفته شود.

آیا پس از پرداخت نیاز به خاموش و روشن کردن مودم می باشد؟

بله درصورتی که قبل از پرداخت ، اعتبار به اتمام رسيده باشد، لازم است پس از انجام عمليات پرداخت یکبار مودم داخلی خاموش و روشن شود.

براي تغيير رمز وايرلس مودم چه كاري بايد انجام داد؟

اين رمز داخل پنل مودم كاربر تنظيم شده است و برای راهنمايی تغيير آن مي توان با بخش پشتيبانی تماس گرفت.

چه مواردي باعث افزايش ميزان مصرف حجم مي شود؟

بطور كلی هر صفحه ای كه در اينترنت مشاهده مي شود، مقداری از حجم سرويس را مصرف مي كند. دريافت ديتا از اينترنت مانند مشاهده صفحات مختلف،عكس،فيلم و …دانلود و هر گونه ارسال ديتا مانند ارسال فايل درايميل و … آپلود محسوب مي شود و كه هردو باعث كسر حجم مي شوند. همچنين مواردی مانند برقراری ارتباط صوتی و تصويری دانلود و آپلود همزمان صورت مي گيرد.

به غير از موارد اشاره شده، برخي موارد وجود ويروس و بدافزار روی سيستم ها مي تواند بدون اطلاع كاربر شروع به آپلود و ارسال اطلاعات از سيستم كرده كه باعث مصرف حجم شده و بايد سيستم ها توسط آنتی ويروس و برنامه های ديگر مورد بررسی قرار گيرند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت مصرف حجم اینترنت اینجا کلیک کنید.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
پتیاک
فرم انتقادات و پیشنهادات
شما می توانید با تکمیل فرم انتقادات و پیشنهادات ضمن معرفی خود و انتقاد و پیشنهادتان با سرعت بیشتری منتظر پیگیری موضوع خود باشید.
درخواست سرویس
فرم زیر تکمیل و ارسال کنید