شماره تلفن : ۲۳۴۹-۰۲۱
دارنده مجوز شماره 11-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت Servco

 

صبح روز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۴ در راستای اعطای پروانه‌های جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که از چند ماه پیش آغاز شده است، اولین پروانه‌ servco از سوی معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری صادر شد و در اختیار شرکت پتیاک سیستم قرار گرفت.

آرش صادقی، مدیر عامل شرکت پتیاک سیستم با بیان این خبر گفت: از سال ۹۳ روند اعطای پروانه‌های جدید در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آغاز شد که براساس آن شرکت‌های حاضر در بخش ارتباطات بتوانند فارغ از تکنولوژی، خدمات گسترده‌تری را نسبت به قبل به کاربران عرضه کنند.

مدیر عامل پتیاک سیستم با بیان اینکه اکنون این شرکت در بخش ارائه‌ باند پهن به شکل وایرلس فعالیت می‌کند، گفت: با توجه به مفاد موجود در پروانه، برای شروع در نظر داریم علاوه بر همان فعالیت های قبلی، در آینده‌ نزدیک نیز در بخش تاسیس دیتاسنتر و CDN فعالیت کنیم.

پیش از این علی اصغر عمیدیان، دبیر کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ ضوابط و نحوه‌ صدور پروانه SERVCO گفته بود که به منظور ساماندهی پروانه‌های عرضه‌ خدمات اینترنت رسا (ISP) یا توزیع اینترنت (ISDP)، برای دارندگان این دسته از پروانه‌ها، در نظر گرفته شده است.

صادقی در ادامه مبلغ پروانه اخذ شده را ۲ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به دوره‌ زمانی ۵ ساله پروانه ما موظفیم که سالانه مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به سازمان تنظیم مقررات پرداخت کنیم. البته به جز این پروانه در خواست دریافت پروانه‌ی MVNO یا همان اپراتورهای مجازی تلفن همراه را نیز داشته‌ایم.

وی در پایان درباره شیوه‌ دریافت زیرساخت مورد نیازشان گفت: در نظر داریم در این بخش با تعامل با اپراتور ایرانیان نت و مخابرات و برخی از FCP ها، زیرساخت‌های مورد نیازمان را دریافت کنیم.

وی افزود: عمر پروانه ISPها و شرکت‌های PAP به ۱۰ سال رسیده بود و با توجه به ظهور تکنولوژی های جدید، سازمان تنظیم مقررات تصمیم گرفت بجای تمدید آن پروانه‌ها، مجوز‌های جدید در قالب فناوری‌های جدید صادر کند. در نتیجه MVNO، FCP وServco شکل گرفت که براساس آن شرکت‌هایی که بتوانند این پروانه‌ها را اخذ کنند، می‌توانند خود با ایجاد زیرساخت‌های لازم انواع خدمات ارتباطی را به کاربران خود ارائه دهند.

صادقی: با توجه به دوره‌ی زمانی پنج ساله‌ی پروانه ما موظفیم که سالانه مبلغ چهارصدمیلیون تومان به سازمان تنظیم مقررات پرداخت کنیم. البته بدون این پروانه، درخواست دریافت پروانه MVNO یا همان اپراتورهای مجازی تلفن همراه را نیز داشته‌ایم.

صادقی ادامه داد: پروانه‌های FCP شامل ارائه‌ی هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده در بستر شبکه موضوع پروانه، مستقل از فناوری از قبیل خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و خدمات مبتنی بر آن، توزیع و فروش پهنای باند اینترنت و انتقال و شبکه‌های اختصاصی، ارائه‌ خدمات صوتی، تصویری متنی و داده ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده در چهارچوب قوانین و مقررات جاری کشور است. در پروانه‌های servco نیز همین موارد وجود دارد؛ با این تفاوت که دارندگان این پروانه اجازه‌ی ایجاد شبکه‌ی دسترسی و شبکه‌ی انتقال را ندارند و باید از زیرساخت‌های شرکت‌های حاضر در این بخش استفاده کنند.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
پتیاک
فرم انتقادات و پیشنهادات
شما می توانید با تکمیل فرم انتقادات و پیشنهادات ضمن معرفی خود و انتقاد و پیشنهادتان با سرعت بیشتری منتظر پیگیری موضوع خود باشید.
درخواست سرویس
فرم زیر تکمیل و ارسال کنید
پیش ثبت نام VDSL پتیاک
با پیش ثبت نام این سرویس در اولویت ارایه خدمات قرار خواهید گرفت.
بلافاصله پس از به وجود آمدن امکان ارايه خدمات VDSL برای شما، کارشناسان پتیاک با شما تماس خواهند گرفت.
پیش ثبت نام VDSL پتیاک
با پیش ثبت نام این سرویس در اولویت ارایه خدمات قرار خواهید گرفت.
بلافاصله پس از به وجود آمدن امکان ارايه خدمات VDSL برای شما، کارشناسان پتیاک با شما تماس خواهند گرفت.
به محض ایجاد ظرفیت VDSL در منطقه مخابراتی مربوطه با شما تماس گرفته خواهد شد.
ثبت موفق
با تشکر